REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Na Dolnym Śląsku powstanie fabryka dużych magazynów energii?artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie fabryka dużych magazynów energii?
Jest szansa na kolejną dużą inwestycję w województwie dolnośląskim. SLV Group, znany producent nowoczesnych systemów rusztowań modułowych (SLV-M) oraz rusztowań fasadowych (elewacyjnych) zwanych również rusztowaniami ramowymi (SLV-73 I SLV-70), zamierza rozszerzyć swoją działalność o dystrybucję, a następnie produkcję dużych magazynów energii. W Cieślach koło Oleśnicy (powiat oleśnicki, gmina Oleśnica), ok. 30 kilometrów na północny wschód od Wrocławia może powstać nowoczesna fabryka.
Kuehne+Nagel otworzyło nowoczesne centrum dystrybucyjne w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Kuehne+Nagel otworzyło nowoczesne centrum dystrybucyjne w Szczecinie
Kuehne+Nagel otworzyło nowoczesne dedykowane centrum dystrybucyjne w Szczecinie. Obiekt o powierzchni blisko 21 000 mkw. jest wyposażony w 18 ramp załadunkowych oraz nowoczesne rozwiązania magazynowe, takie jak system regałów wjazdowych (drive-in), roboty paletyzujące, przenośniki teleskopowe oraz zautomatyzowane maszyny pakujące i foliujące. Powstały nowe miejsca pracy.
W Tarnobrzegu powstanie nowy, duży obiekt handlowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Tarnobrzegu powstanie nowy, duży obiekt handlowy [WIZUALIZACJE]
W województwie podkarpackim, w liczącym ponad 44 tysiące mieszkańców powstanie nowy, duży obiekt handlowy. Inwestorem Pasażu Dominikańskiego, który powstaje w centrum miasta, jest firma Wo-Kar Inwestycje, a generalnym wykonawcą – Strabag. Otwarcie obiektu zostało zaplanowane na listopad 2025 roku.
Niemiecki gigant otworzy fabrykę w Radomiuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki gigant otworzy fabrykę w Radomiu
Kolejna duża, zagraniczna inwestycja w Polsce. Tym razem w liczącym ponad 193 tysiące mieszkańców Radomiu, drugim co do wielkości mieście w województwie mazowieckim. Niemiecka Grupa Egelhof, dostawca technologii sterowania dla przemysłu motoryzacyjnego i grzewczego, zdecydowała się na otwarcie swojej pierwszej fabryki w Polsce. Nowoczesny zakład o powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych zostanie otwarty w IV kwartale 2025 roku. Powstaną nowe miejsca pracy.
Globalny gigant z branży automotive otworzył fabrykę w woj. lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant z branży automotive otworzył fabrykę w woj. lubuskim
W uroczystości wziął udział wicemarszałek województwa lubuskiego Hubert Harasimowicz.
Setki nowych miejsc pracy. Gigant z branży modowej inwestuje w Głogowieartykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy. Gigant z branży modowej inwestuje w Głogowie
Na Dolnym Śląsku powstaną kolejne nowe miejsca pracy. Tym razem w liczącym ponad 61 tysięcy mieszkańców Głogowie. Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, pozyskał nowego najemcę do swojej inwestycji w tym dolnośląskim mieście. Powstaną setki nowych miejsc pracy.
Panattoni wybuduje nowy park przemysłowy w Sosnowcu. Hebe pierwszym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni wybuduje nowy park przemysłowy w Sosnowcu. Hebe pierwszym najemcą
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ruszy w grudniu z budową nowego parku w województwie śląskim – Panattoni Park Sosnowiec V. Inwestycja obejmie docelowo dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 52 000 mkw. Pierwszym najemcą jest ogólnopolska sieć drogerii Hebe, dla której w ramach obiektu zostanie przygotowane centrum dystrybucyjne w formule BTS. Powstaną nowe miejsca pracy.
Firma z branży automotive Brose Sitech otworzyła nowe biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive Brose Sitech otworzyła nowe biuro we Wrocławiu
Kolejna zagraniczna z branży automotive stawia na stolicę Dolnego Śląska. Tym razem jest to firma Brose Sitech, która zdecydowała się na otwarcie nowego biura we Wrocławiu.
Łódzkie: Region zyskuje 130 km nowych szlaków i punktów odpoczynku dla turystów i mieszkańcówartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie: Region zyskuje 130 km nowych szlaków i punktów odpoczynku dla turystów i mieszkańców
Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał dofinansowanie na projekty rozwijające turystykę i rekreację na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Sieradz – Zduńska Wola – Łask. Dzięki inwestycjom mieszkańcy i turyści zyskają nowoczesną sieć tras rowerowych i pieszych, a także punkty odpoczynku nad wodą, miejsca rekreacji w parkach, tężnie solankowe, park linowy oraz udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Z 130 km planowanych szlaków ok. 95 km to nowe trasy pieszo-rowerowe, a pozostałe 30 km to istniejące odcinki rowerowe, które zostaną połączone z nowymi trasami, tworząc spójną i bezpieczną sieć dla turystów i mieszkańców całego regionu.
Pilkington rozbudowuje i modernizuje zakład produkcji szyb zespolonych w Sandomierzuartykuł
Pokaż artykuł
Pilkington rozbudowuje i modernizuje zakład produkcji szyb zespolonych w Sandomierzu
Decyzję w sprawie otwarcia nowego zakładu przetwórstwa szkła spółki Pilkington IGP podjęto w oparciu o rosnący popyt na szkło oraz szyby zespolone. Efektem będą nowe miejsca pracy, skrócenie czasu realizacji zamówień oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.
Światowy lider w dziedzinie oświetlenia otworzył nowy magazyn logistyczny w Pileartykuł
Pokaż artykuł
Światowy lider w dziedzinie oświetlenia otworzył nowy magazyn logistyczny w Pile
Signify – światowy lider w dziedzinie oświetlenia – otworzył magazyn logistyczny w Pile. Dzięki realizacji tej inwestycji powstały nowe miejsca pracy w tym wielkopolskim mieście.
Żabka otworzy wielkie centrum logistyczne pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Żabka otworzy wielkie centrum logistyczne pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja w aglomeracji wrocławskiej. Żabka z początkiem 2025 roku uruchomi nowe centrum logistyczne w Kątach Wrocławskich (woj. dolnośląskie) pod Wrocławiem. Powierzchnia nowego centrum logistycznego wyniesie 35 000 mkw. i będzie 1,5 raza większa od powierzchni obecnego magazynu. Dzięki nowej inwestycji pracę znajdą osoby zarówno bezpośrednio przez Żabkę, jak i przez współpracujące z nią firmy.
Kolejna wielka inwestycja i setki nowych miejsc pracy pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja i setki nowych miejsc pracy pod Wrocławiem
Kolejna wielka inwestycja i setki nowych miejsc pracy w aglomeracji wrocławskiej. Żabka Polska S.A. otworzyła nowe centrum logistyczne w Kątach Wrocławskich. Powierzchnia nowego centrum logistycznego wyniesie 35 000 mkw. i jest 1,5 raza większa od powierzchni obecnego magazynu. Dzięki nowej inwestycji pracę znajdą osoby zarówno bezpośrednio przez Żabkę, jak i przez współpracujące z nią firmy.
DL Invest Group sfinalizował zakup największego kompleksu produkcyjno-magazynowego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
DL Invest Group sfinalizował zakup największego kompleksu produkcyjno-magazynowego w Polsce
Jedna z największych transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce – ponad 270 000 metrów kwadratowych nowej powierzchni w portfolio DL Invest Group. Wiodący inwestor i deweloper na rynku nieruchomości komercyjnych, ogłosił sfinalizowanie zakupu kompleksu produkcyjno-magazynowego w Bielsku-Białej, o łącznej powierzchni najmu ponad 270 000 mkw. Powstaną setki nowych miejsc pracy. Transakcja ta jest jedną z największych w historii polskiego rynku nieruchomości komercyjnych, wzmacniającą pozycję DL Invest Group jako lidera w branży, z aktywami o wartości przekraczającej 3,8 miliarda złotych.
Powstanie nowy przystanek kolejowy Pabianice-Północartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie nowy przystanek kolejowy Pabianice-Północ
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcami na nowe inwestycje w województwie łódz...
[Warszawa] Osiedle "Młoda Praga"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Osiedle "Młoda Praga"
Warszawa, Wawer
[Żerniki Małe] Osiedle "Słoneczne Żerniki"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Żerniki Małe] Osiedle "Słoneczne Żerniki"
Żerniki Małe, Wojkowice
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Kamienica "Ruska 41"
Wrocław, Stare Miasto
Inwestycja ATAL przy al. Architektów (Nowe Żerniki)inwestycja
Pokaż inwestycję
Inwestycja ATAL przy al. Architektów (Nowe Żerniki)
Wrocław, Architektów
Na terenie dawnej fabryki Fiata w Bielsku‑Białej powstanie gigantyczne data center. Inwestycja warta miliard dolarówartykuł
Pokaż artykuł
Na terenie dawnej fabryki Fiata w Bielsku‑Białej powstanie gigantyczne data center. Inwestycja warta miliard dolarów
Nowy rozdział dla kolejnego terenu pofabrycznego w województwie śląskim. Pod koniec 2024 roku DL Invest Group sfinalizowała zakup blisko 53‑hektarowego kompleksu przemysłowego w Bielsku‑Białej od koncernu Stellantis. Transakcja opiewała na około 27 mln euro, a początkowe zapowiedzi mówiły głównie o przekształceniu terenu w nowoczesną strefę logistyczno‑produkcyjną. Dziś wiadomo już, że plany są znacznie bardziej ambitne – na terenie dawnej fabryki silników Fiata ma powstać jedno z największych w Polsce centrów danych.
REKLAMA